Jdi na obsah Jdi na menu

"Když se načančám" - část 2.

19. 8. 2016

K vrcholu westernové sezony jsem se rozhodla podělit se s Vámi o pár módních trendů a tipů, které se týkají nás samotnýchsmiley Naše miminka i dospěláky milujeme a dopřáváme jim tu nejlepší péči. Snažíme se, aby na show byli dobře připraveni a aby společně s námi co nejlépe reprezentovali a vypadali.

Nyní je tedy řada podívat se na módní trendy ze zahraničí a nechat se malinko inspirovat při přípravách sebe samých.

Na toto téma pro Vás na podzim 2016 chystáme i kurz, jehož datum včas zveřejníme.

Oblečení

Těm, kteří se na naší westernové scéně pohybují pravidelně nemusím psát sáhlodlouhé články o tvaru klobouku. Pro westernové disciplíny je důležité vypadat sebevědomě a podtrhnout svůj výkon svou pěknou vizáží.

Klobouky se v dnešní době nosí výrazně tvarované. Samozřejmě tomu odpovídá i jejich cena. Pokud vlastníte klobouk "placatý" - nezoufejte! Firma www.konikum.cz nabízí nově tvarování klobouků dle Vašeho přání. Nebojte se je kontaktovat, jsou velmi milí a určitě s Vámi přetvarování naplánují.

Zde přikládám foto moderně tvarovaného klobouku.

sydney.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co už ale málokdo ví, trendy začínají být i různě podbarvované klobouky. Nejčastěji se nosí do trailových disciplín. Disciplíny jako Showmanship at Halter, Pleasure a Horsemanship zůstávají věrné jednobarevným kloboukům.

1-5-267x300.jpg12-8-300x300.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od klobouku bych se přesunula níže k halence. Je mi jasné, že v ČR se tyto typy halenek obtížně shání. Občas se někde v nabídce objeví a určitě se již dnes dají poslat i ze zahraničí. Pokud máte šikovnou krejčovou, určitě Vám také něco vymyslí. Pro rok 2016 jsou trendy pravidelné a symetrické tvary. Málokdo z nás si může dovolit každý rok novou halenku. Ale kdybyste chtěli být letos trendy, tak si pořiďte halenku s pravidelnými geometrickými obrazci. Souměrnost napomáhá i tomu, že opticky nekřivý Váš postoj rozhodčím. Halenku doplňte jednoduchými černými kalhotami (pro Showmanship) bez vzorů a zdobení. Dejte si pozor na délku kalhot. Žádoucí je spíše delší než kratší. Barvu klobouku dolaďte tak, aby korespondovala s barvami na halence. Nic nezkazíte černým nebo béžovým kloboukemsmiley

1-3-192x300.jpg4-1-210x300.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Líčení

Speciálně u disciplín Showmanship at Halter, Pleasure a Horsemanship může líčení podtrhnout Váš výkon. Podstatné je, abyste se Vy sami cítili dobře a tento pocit přenesli ven a ukázali jej rozhodčím. Jsou to disciplíny o sebevědomých a krásných lidech na koních. Nechte svojí vnitřní krásu vystoupit na povrch a ukažte jí všem.

Nebojte se výraznějšího líčení s výraznějším líčením rtů.

deanna5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I takový look zvládnete sami před závody. Chce to jen trošku tréninku a nebojácnosti. Sama nejsem kdovíjaký exhibicionista, který musí za každou cenu nosit rudou pusu. Absolvovala jsem kurz líčení, který mi pomohl s pár základními tipy, které si nyní líčím podle svého. Důležité je to prostě zkusit, nebát se toho a trošku se u toho pobavit. Sami uvidíte, že se budete cítit dobře. Ten kdo se dobře cítí i dobře působí. Už tímto si u rozhodčích máte šanci zvednout podvědomě své zapůsobení na ně. Protože moje pořekadlo je : "Když už Ti to nejde, snaž se aspoň vypadat" laugh (teď mě berte prosím trošku s nadsázkou). Za sebe tedy rozhodně doporučuji absolvovat kurz líčení a nebo se můžete zúčastnit našeho kurzu (listopad 2016), kde budeme chystat sebe i koně a vše si v přátelské atmosféře vyzkoušet smiley

Vlasy

Vlasy by měly být uhlazené. doporučuji pod klobouk pěkně slakovat, aby Vám nikde netrčely jemné vlásky. Pod klobouk se dobré koupit si sponku, která Vám přebytečné vlasy schová pod síťku. Do trailových disciplín se nosí uvolněnější typy účesů. Můžete své vlasy nechat vykukovat v culíku nebo zapleteném copu.

kl63500002_l.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co mně samotnou překvapilo, to je rozdíl pro prezentaci v anglických disciplínách. Zde se nenosí klobouk, ale anglická přilba a ta má odkazovat na tradiční honební ježdění. K tomuto stylu nepatří nic bohatě zdobeného. Moderní tedy je všechny své vlasy schovat pod přilbu bez jakýchkoliv spon nebo vykukujících culíků. Pokud se se všemi vlasy pod přilbou necítíte dobře, zůstaňte věrni sponce se síťkou, kterou na naší scéně můžete vídat v kombinaci s přilbou poměrně pravidelněsmiley (je mi jasné, že se zde pouštíme do opravdových detailů a rozhodně si nemyslím, že by Vás rozhodčí kvůli vlasům posunul o nějaké body dolů)

Sako, Rajtky a přilba

Asi byste u westernu tato slova vůbec nečekali, ale se stále přibývající oblibou anglických disciplín je potřeba pověnovat se i módním trendům anglických tříd.

V současné době je trend hodně jednoduchý. Nejvíce se nosí černá jednoduchá a dobře padnoucí saka. Můžeme vidět i šedé odstíny. K těmto sakům si můžeme dovolit i semišové límečky s vzorem, ale nejsou úplnou módní hitovkou. Nejvíce se nosí opravdu jednoduchá sama bez vzorů. (Barev je samozřejmě povolených víc - khaki odstíny, zelené, šedivé, modré a různými vzory. Módní trend si ovšem z pravidel vždy vyzobne jen něcosmiley). U rajtek je to malinko jednodušší. Nejsou povolené v bílé barvě a nejvíce se nosí krémové. Povolené jsou opět různé odstíny hnědé, pískové i šedivé. Co se týče přileb, ideální je doma najít svou přilbu s dětství a v té vyrazit. Nosí se opravdu tradiční přilby s klasickým kšiltem.

894150_orig.jpgwinner_sbw.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Myslím si, že občas není na škodu nechat se inspirovat našimi Americkými a zahraničními kolegy, co se ve světě nosí a popřemýšlet, co si vezmeme na sebesmiley Budeme se cítit dobře a kdyby se nezadařilo, budeme mít alespoň pěkné fotky!! Koukejme na to pozitivněsmileysmileysmiley

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář