Jdi na obsah Jdi na menu

Doplňky v aréně

26. 5. 2017

Stejně tak, jako celebrity kladou velký důraz na jejich finální look doplněný šperky pro předvedení se na červeném koberci, měly by doplňky dotvářet ucelený "Look" závodního kostýmu.

Během let se samozřejmě trendy mění, například klobouky nabraly svůj vlastní módní směr. Ženy už nenosí kamínky zdobené knoflíky...

Význam doplňků ale zůstává i nadále. Go Horse Show se zeptalo 5ti top designérů, aby si zahráli na stylisty. Výsledkem je získání efektivního přístupu k dané tématice.

 

Kdy mají šperky smysl?

Vzhledem k tomu, že western pleasure je opravdová módní show, není překvapující, že je to nejvhodnější třída pro předvedení vlastní personality a kreativity.  Jeden z designerů vysvětluje, proč je snažší a vhodnější být v Pleasure trochu okázalejší: "Pleasure je soutěž u stěny a dále od rozhodčích. Proto mohou být soutěžící okázalejší, nikoliv však extrémně šokující.possible1-e1494519496679.jpg

"Existuje široká škála možností, jak se obléci. Od okázalejších stylů po ty opravdu jednoduché. Okázalé naušnice jsou vždy velmi dobrým způsobem, jak upoutat pozornost. Nezáleží, jestli oblékáte show blůzu nebo kratší vestičku - můžete také doplnit náhrdelníkem. Jsem také fanouškem šátků, pokud jsou vhodně nakombinovány s jednoduchou blůzkou. K odlišení Vám také napomůže odlišná barva plsti klobouku."

"Asi tak, jako je western pleasure vrcholem stylové show, dá se říci, že anglické třídy jsou čajové dýchánky první třídy. V těchto třídách by měly být šperky omezeny na minimum. "

"Únosné jsou drobné kroužky v uších nebo pecičky. Více než to není třeba. Co je v této třídě opravdu důležité, je dobře padnoucí sako oblečené přes upravené hunterové triko. Límec s monogramem dodá celému vzhledu na kompletnosti. Pozornost v těchto třídách vždy poutá čistý klasický vzhled."

"Existuje široká škála držáků čísel. V anglických třídách je vždy lepší mít jednoduchý čistý vzhled držáku a vyvarovat se masivním, pozornost poutajícím kouskům."

"Samozřejmě, že mezi show na vysoké úrovni a tímto čajovým dýchánkem leží oblečení z Vaší klasické obyčejné skříně. Toho oblečení je vhodné pro halterové třídy, Showmanship a všechny patteronvé třídy. Stačí je pouze doplnit vhodnými šperky."

"Toto platí pro každou třídu: Šperky by nikdy neměly předčit Vaše oblečení. Dle mého názoru jsou pro horsemanship a hunt seat equitation nejvhodnější náušnice, které nejsou větší než je guma na tužce. Tato velikost Vás dozdobí nejlépe. Pokud máte nepříliš honosný snubní prsten, je vhodné ho na ruce ponechat. Dle mého názoru, klobouky, které mají vzory, nejsou vhodné do tříd, kde je hodnocen jezdec."

"Velkou popularitu si v aréně získaly naušnice ve tvaru slzy, protože jsou dostatečně velké, aby byly vidět ale zároveň jsou při předvádění tříd tiché a necinkají."

teardrop-earrings-e1494520496536.png

 

 

 

 

 

 

 

Kdy už je šperků moc?

Stejně tak, jako má módní svět svá nepsaná pravidla, není z nich vyňatá ani westernová móda. Naši odborníci se zaměřili na faux pas, která by měl předvádějící bez ohledu na třídu vždy vynechat.

"Nemám pocit, že by použití síťky na culík kdy vypadalo dobře. Mnohem lépe vypadá pravidelný drdol, přes který je natažená síťka. Síťka poutá pozornost na zadní část jezdce což ničí šanci na elegantní a jednoduchý vzhled jezdce. Což platí jak pro westernové tak anglické třídy."

"To, že westernová móda má hodně daleko od jednoduchosti neznamená, že nic s doplňků nesmí být jednoduché."

"Kamínkové okraje klobouků, krystalické conchos na show padech, kamínky na páscích a chapsech jsou prostě moc ..."

" I přesto, že s doplňky máte omezené možnosti, neznamená to, že každý doplněk musí být velký jako Texas.."

"Je důležité vyhýbat se přehnaným okázalým doplňkům. Přehnaně velké náhrdelníky, korálky nebo kamínky, které jsou ohromné a hrají všemi barvami jsou také výborné příklady. Šperky jsou fantastické, ale stále nezapomínejme na to, že jsou to pouze doplňky."

"V patternových třídách by se neměly objevovat doplňky, které visí. Chcete vidět jezdce a ne se soustředit na visící šperky." "Náušnice, které jsou příliš dlouhé, nebo se skládají z více části mají svým pohybem tendenci odvádět od výkonu Vašeho koně. "

Náhrdelníky a dobře padnoucí barvy... Yay nebo Nay?

V Hollywoodu po udílení cen mají kritici následující den hlavní téma: Padnul náhrdelník dobře k šatům a ladila jeho barva?

V Holywoodu platí pravidlo, že záleží na tvaru šatů, zda se do nich náhrdelník hodí či nikoliv. Stejné pravidlo platí i v aréně.

"Určité halenky, které mají široký otevřený výstřih, mohou být kombinovány s náhrdelníkem, který nerozptyluje pozornost. Zde je ukázka jednoduchého placatého náhrdelníku, který dobře sedí na klíční kosti a nebude se houpat ani odrážet."

necklace-e1494519411368.jpg

"Oblíbenou třídou pro náhrdelníky je halter. Je to ideální šance, jak vyšperkovat jinak nudný a "šedý" outfit."

"Vždycky nad halterem přemýšlím jako nad obchodní schůzkou, kde prezentujete svoje zboží. Většina dam nocí svá saka rozepnutá, doplněná pouze košilí s knoflíčky nebo stojáčkem. I zde je prostor pro náhrdelník, nesmí být ale příliš okázalý a musí dobře padnout k obleku."

"U naušnic není vždy podmínka, aby byly barevně sladěné. Je spousta naušnic rozlišných barev, které se hodí k oblečení."

"Viděli jsme spoustu lidí, kteří se snažili sladit svojí halenku a doplňky do jedné barvy. Nic nesmí být přehnané, protože potom vypadáte vyumělkovaně. Barva všeho nemusí být stejná, měly by se pohybovat v odstínech jedné barvy.

Show pady - doplňky, které si žádají více pozornosti?

Asi milionkrát už jste četli o dobře padnoucím klobouku, který je základem každého outfitu. Odborníci ale mluví o tom, že nedostatečná pozornost se věnuje show padům. To je pravda maximálně v pleasure, kde je hlavní pozornost věnována halence nebo vestě...

"Opravdový šmrnc můžete svému outfitu dát krásným padem. Je zde široká škála na výběr, ale čistý a dobře padnoucí pad se vždy pozná od padu, který ma za sebou pár sezon. Doporučuji lidem zainvestovat do opravdu kvalitních padů. Raději dva kvalitní pady, které Vám na několik let vydrží."

saddle-pads.jpg

"Kvalita zde předčí kvantitu. Kupte is raději jeden kvalitní pad, ke kterému sladíte outfity, než abyste měli více ošklivých padů."

"Při velkých nákladech na halenky jsou někteří předvádějící vystrašeni částkou, kterou by měli investovat za kvalitní pady nebo dokonce pady na zakázku."

"Možné řešení je, že si koupíte jednobarevný pad, který ladí s barvou Vašeho koně a sedí dobře pod vaším sedlem a vyrobíte si z něj pad vzorovaný vlastnoručně."

Méně je více a proč na všem záleží?

Známý autor parfému Coco channel jednou řekl památnou větu:" Než odejdete ze svého domu, podívejte se do zrcadla a odstraňte jeden doplněk."

Všichni naši experti se shodli na tom, že doplňky nesmí být, co se počtu týká, přehnané ani poddimenzované.

"Vždy mi bylo řečeno: Pokud jsi dobrý jezdec, nepotřebuješ velké a jasné barvy... A pokud jsi špatný jezdec, tak jé také nepotřebuješ... " "Mám rád, když můžete o doplňcích přemýšlet jako o něčem, co Vám nosí štěstí. Nosím penny na tenkém řetízku kolem krku tak, že není vidět. Já ale vím, že tam je a že mi přináší štěstí. Je to můj jedinečný doplněk."