Jdi na obsah Jdi na menu

Hunter in Hand

7. 4. 2020

HUNTER IN HAND

 1. Výstroj: a. Anglická uzdečka s jakýmkoliv anglickým stihlem (přesná specifikace stihla v ApHC pravidlech English Performance)., která odpovídá věku předváděného koně. Anglická uzdečka se stihlem je povinná u koní ve věku 2 a více let. U odstávčat a ročních koní je vyžadována kožená ohlávka. Ohlávka a vodítko musí být z klasické kůže a řetízek na vodítku smí bát přes nos nebo pod bradou – řetízek není povoleno vést hubou koně. Použití bičíku nebo tušírky není povinné.

2. Oblečení: a. Oblečení předvádějícího by mělo především umožňovat volný pohyb. Barva smí být volena tak, aby ladila s koněm, ale i přesto musí být konzervativní. Ideální je polo tričko s límečkem nebo halenka s límečkem (jednobarevná, bílá a nebo v konzervativní barvě), vestička, kravata a rukavice (nejsou povinné). Společenské kalhoty by měly být dostatečně dlouhé a umožňovat běh. V případě, že předvádějící chce doplnit kalhoty opaskem, musí být z kůže (nikoliv s westernovým vzorem).  Jeany jsou zakázány. Jsou povoleny kecky nebo klasická anglická nízká obuv.  

 

3. Třída: a.Koně budou hodnoceni individuálně na trojúhelníku viz obrázek.hihtrot.jpg b.Koně vstoupí do hodnotící zóny (A) a budou sestaveni do inspekční „otevřené“ pozice (z boční pozice rozhodčího musí být viditelné všechny 4 nohy). Rozhodčí by měl ohodnotit koně zepředu, obou stran a zezadu. Měla by být prověřena dobrá zdravotní kondice koně.  c. Na pokyn rozhodčího kůň obejde v kroku malý trojúhelník ABCA. Poté bude pokračovat na velký ADEA. d. Po ohodnocení a opuštění hodnotící zóny koněm se může připravit další soutěžící. e. Jakmile jsou všichni koně ohodnoceni, může být vyžádáno seřazení do řady a nebo pohyb v kruhu kolem rozhodčích, pro další hodnocení. f. Předvádějící smí předvádět více koní. V tomto případě smí pomocník dalšího koně dovést do následného hodnocení v řadě nebo kruhu. 70 až 90 stop (21.34 to 27.43 m) je vzdálenost mezi kužely.

 

 

4. Hodnotící systém: 60% pohyb, 30% předvedení, 10% temperament.

                               INSPEKCE                                                                                                           KROK

dsc_0543.jpgdsc_0436.jpg

                                                                   dsc_0558.jpg

                                                                                                    KLUS

FOTO: Lenka Šilhová, NGHS 2019

5.Pokud kůň ťukne do kuželu, je stále hodnocen. Neznamená to diskvalifikaci, ale může se to odrazit v hodnocení pohybu nebo temperamentu.

6.Pokud kůň nebo předvádějící upadnou, neznamená to okamžitou diskvalifikaci, ale může se to odrazit v hodnocení pohybu nebo temperamentu

 7. Pokud kůň nesplní úlohu ve správném pořadí, správném chodu a nebo nesplní inspekci, je diskvalifikován. a. Penalizace by měla být udělena v případě přerušení chodu, ale nevede to k vyloučení.

A zde Vám ještě přidávám video pro představu, jak má třída vypadat v celku :)