Jdi na obsah Jdi na menu

O mně?

11202101_10207376696961923_4359335530271457802_n.jpg

Mé jméno je Dráža Košvancová. Narodila jsem se v roce 1987 a pro ty, kteří rádi hodnotí lidi podle znamení - jsem váha. Koně byly odjakživa mou velkou vášní a láskou, ze které se vyvinulo celoživotní hobby a zároveň i pracovní náplň. Mám velké štěstí, že mohu dělat to, co mě baví a naplňuje a toho si také moc vážím.

Ve své práci se zaměřuji především na sportovní přípravu westernových koní (ať už je to hobby úroveň nebo vyšší sport). Rozhodně se ale neomezuji pouze na sportovní výcvik, protože využívám metody přirozené komunikace a v poslední době jsem si oblíbila i práci s pozitivní motivací. 

Nebudu se zde rozepisovat o historii mých dětských táborů apod. (předpokládám, že proto tady nejste smiley). Největšími učiteli mi byli a stále jsou koně. Začínala jsem klasickým seberozvojem a semináři s Honzou Bláhou, absolvovala jsem i přednášku Pata Parelliho a v neposlední řadě odcvičila x desítek hodin práce s mou největší učitelkou - norickou klisnou Zorkou. Díky ní a touze po poznání téhle metody jsem se naučila chápat principy a využívat je při práci tak, aby koni bylo vše jasné a srozumitelné - tyto principy se snažím i dnes dodržovat při sportovní přípravě. Mou druhou velkou učitelkou byla klisna Brindle Seesee - Sísa, která dnes již dělá radost jiné majitelce smiley Ta mi umožnila projít si přípravou koně od ročního hříběte až po dospělého sportovního koně. 

Se Sísou jsem prošla spousty klinik evropských předních trenérů jako jsou Matteo Sala, Arne Kühn nebo Framcesco Bassi. Z českých trenérů ráda spolupracuji s Petrem Jančíkem a Monikou Brunovou, Tomem Zajacem, Veronikou Cejpovou a nebo Romanou Hoffmannovou. Jsem toho názoru, že rozvoj by nikdy skončit neměl a vždy je kam se posouvat.

Určitě Vás zajímá výčet mých sportovních titulů, abyste zhodnotili mou úroveň - určitě Vám je zde zmíním... Osobně si ale myslím, že pro trenéra nejsou sportovní výsledky všechno, důležitá je schopnost předávání poznatků na klienty, individualizace výcviku a zachování psychické pohody a podpory při práci a na tom si především zakládám smiley

Sportovním úspěchům se Sísou je věnována celá jedna stránka - takže tam přesně najdete zdokumentovánu celou naší sportovní historii :) Pokud se tím nechcete prohrabovat, ráda bych zmínila několik míst v TOP 5 na Mistrovství Evropy APHA v disciplínách In.Hand Trail a Showmanship at Halter.

Co se týče Zorky, i přes její fyzickou indispozici k westernu jsme dokázaly 2x získat titul vicemistr ČR v Showmanship at Halter a několik umístění v TOP 5 v disciplíně Trail.

Z výsledků výše napoví to, že mou největší láskou jsou disciplíny pro hříbata (Longe Line, In.hand Trail), disciplína Showmanship at Halter a Trail. Popularitu u mě nabraly i rančovní disciplíny, tak uvidíme, co další sezony přinesou...

Protože co bych to byla za sportovce, kdyby mé cíle nemířily výš smiley

Budu ráda, když Vás mé články poinspirují a třeba i namotivují něco s prcky dělat.. nemusí z nich být super sporťáci, mohou z nich být také skvělí parťáci a koně k dětemsmiley

Tak hezké počtení a třeba na nějaké z našich akcí na viděnou!

D.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Color Celebration 2015

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář